HISZPANIA WIELOKULTUROWA

HISZPANIA WIELOKULTUROWAnr katalogowy: 1908
 • Hiszpania wielokulturowa. Problemy z odmiennością

  Maja Biernacka

  Warszawa : Scholar, 2012

  ss. 318

  Format B5

  Oprawa miękka

  Bibliogr., indeks

  ISBN 978-83-7383-557-3

   

  Nie jest to książka o odmienności Hiszpanii, ale o odmienności etnicznej w obrębie Hiszpanii, dotyczy wielokulturowości tego kraju, zarówno dawnej, jak i dzisiejszej. Wprowadzając jako alternatywne wobec „wielokulturowości” pojęcia „transkulturowości” oraz „interkulturowości”, autorka proponuje wziąć w nawias ujęcia substancjalizujące grupy społeczne. Tym samym podkreśla znaczenie interakcji międzygrupowych oraz wzajemnego przenikania się kultur.
  Umieszczając problematykę Hiszpanii w szerszym kontekście, autorka podejmuje kluczowe dla dzisiejszej Europy zagadnienia teoretyczne, ideowe, a także praktyczne. Bardzo dobrze wprowadza polskiego czytelnika w socjologiczne i antropologiczne interpretacje świata.
  prof. dr hab. Janusz Mucha

  Maja Biernacka, socjolog (doktorat – Instytut Studiów Politycznych PAN) i tłumacz (studia translatorskie – Instytut Lingwistyki Stosowanej UW), autorka książki Człowiek korporacji. Od normatywizmu do afirmacji własnego Ja (2009) oraz licznych artykułów publikowanych m.in. w Studiach Socjologicznych i Studiach Politycznych, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wykłada w Collegium Civitas, mieszka w Warszawie.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

42,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty