MIASTO ZATOPIONYCH BOGÓW CITY THE SUNKEN GODS DVD

MIASTO ZATOPIONYCH BOGÓW CITY THE SUNKEN GODS DVDnr katalogowy: 4907
 • Miasto zatopionych bogów/ City of the sunken gods

  Reżyseria: Zdzisław Cozac

  Film dokumentalny z serii Tajemnice początków Polski

  Wersje językowe:polska, angielska

  Płyta jednostronna DVD 44 minuty

  kolor 16:9 Stereo

   

  Dotychczas postrzegano Wolin jako silny ośrodek kultu pogańskiego zasiedlony przez nielicznych skandynawskich kupców i rzemieślników. Dziś na nowo interpretowane są odkrycia archeologiczne, które w końcu ubiegłego wieku ukształtowały wizerunek Wolina.

  Na przełomie X i XI wieku Wolin był wielkim kompleksem osadniczym i portem, w którym wyraźnie zaznaczyli swą obecność Skandynawowie, a kultura wikińska i przepływ arabskiego srebra w szczególny sposób kształtowały ówczesną rzeczywistość. W Wolinie odkryto bardzo liczne ślady Skandynawów, nie tylko kupców i rzemieślników, ale także wikingów. Jako centrum handlowe północnej Europy odgrywał ogromną rolę w powstającym państwie pierwszych Piastów.

  Fabularyzowany dokument popularnonaukowy Zdzisława Cozaca został zrealizowany w ramach autorskiego cyklu Tajemnice początków Polski. Przytaczane opinie naukowców i obrazy niezwykłych odkryć archeologicznych przeplatają się z wirtualnymi rekonstrukcjami kompleksu wolińskiego ukazującymi jego najważniejsze obiekty. Całość dopełniają inscenizacje z życia grodu.

  W rekonstrukcji filmowej brało udział kilkuset odtwórców historycznych, w tym wielu obcokrajowców, którzy co roku tłumnie przybywają na Festiwal Słowian i Wikingów do Wolina. Odtworzono nie tylko życie ówczesnych rzemieślników, kupców i wojowników, ale również codzienne bytowanie w legendarnej twierdzy wikińskiej Jomsborg, która jest kojarzona właśnie z Wolinem.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

29,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Książka czasowo niedostępna

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty