UKRYTE GNIAZDO DYNASTII SECRET NEST OF THE DYNASTY DVD

UKRYTE GNIAZDO DYNASTII SECRET NEST OF THE DYNASTY DVDnr katalogowy: 8291
 • Ukryte gniazdo dynastii Secretnest of the Dynasty

  Reżyseria: Zdzisław Cozac

  Film dokumentalny z serii Tajemnice początków Polski

  Wersje językowe:polska, angielska

  Płyta jednostronna DVD 44 minuty

  kolor 16:9 Stereo

   

  To nowocześnie zrealizowana filmowa panorama początków naszego państwa, dedykowana na jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, którego centralne obchody odbędą się w kwietniu 2016 r. Filmy serii prezentują najnowsze ustalenia naukowców nt. początków Polski, obejmując okres od czasów przedchrześcijańskich, po koronację Bolesława Chrobrego na króla Polski w 1025 r. Ten mało jeszcze rozpoznany okres naszych dziejów jest od niedawna na nowo interpretowany przez naukowców.

  Kim był Mieszko I? Skąd pochodzi nasz piastowski ród? Z Gniezna, z Giecza czy z Kalisza? A może ze Skandynawii, albo z Wielkiej Morawy? Naukowcy na tropie jednej z największych zagadek z czasów narodzin Polski. Która z hipotez okaże się prawdziwa?

  Seria „Tajemnice początków Polski” z udziałem najwybitniejszych polskich historyków i archeologów stanowi najnowsze, filmowe kompendium wiedzy o początkach naszej państwowości. Filmy serii mają nie tylko interesującą tematykę, ale i atrakcyjną, podobną do znanych gier komputerowych formę, dzięki czemu są świetnie odbierane przez młodzież. O poziomie filmów serii mogą świadczyć bardzo dobre recenzje prasowe, a przede wszystkim liczne nagrody zdobyte na festiwalach w kraju i za granicą. 

  „Tajemnice początków Polski” to projekt autorski scenarzysty, reżysera i producenta filmów dokumentalnych Zdzisława Cozaca, zrealizowany w koprodukcji z TVP Historia, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

29,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty