HISTORIE KRYMINALNE WIEK XIX CZ.1

HISTORIE KRYMINALNE WIEK XIX CZ.1nr katalogowy: 3787
 • Historie kryminalne wiek XIX cz.1 Kroniki sądowe, wyroki, relacje, przekazy

  Pior Ryttel, Karol Ryttel

  Konin: Psychoskok, 2017

  ss. 229

  Format A5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-8119-049-7

   

  Niemal codziennie docierają do nas informacje o odrażających zbrodniach, pospolitych przestępstwach i korupcyjnych aferach. Niejednemu wydaje się, że upadek zaczął się całkiem niedawno, że kiedyś ludzie byli szlachetniejsi i bardziej liczyli się z obowiązującym prawem. Książka „Historie kryminalne. Wiek XIX” skutecznie wyrwie czytelnika z tej iluzji.
  Bazująca na źródłach historycznych, przyjmująca reporterską formę i okraszona pisarską werwą książka Piotra i Karola Ryttelów pozwala wejść w półświatek XIX-wiecznego miasta i XIX-wiecznej prowincji. Za różnorodnością miejsc akcji idzie różnorodność zbrodni i motywów. Dynamicznej formie narracji sprzyja używany przez autorów czas teraźniejszy, który – choć sprawa pochodzi sprzed ponad dwustu lat – pozwala mocno wczuć się w opisywane wydarzenia. Co więcej, czasami autorzy oddają głos swoim bohaterom, dzięki czemu czytelnik otrzymuje opinie niemal z pierwszej ręki.
  Historie zaskakują swoim bogactwem, wprawiają w osłupienie, inne mrożą krew w żyłach. Jest to pozycja godna polecenia osobom czytającym kryminały, interesującym się marginesem społecznym czy lubiącym wejrzeć w głąb ludzkiej duszy w poszukiwaniu prawdy o naszej naturze, czasem – jak pokazują opisane historie – dość mrocznej.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

34,90  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty