ŁUBNIE KONSTANTYNÓW 1648

ŁUBNIE KONSTANTYNÓW 1648nr katalogowy: 8182
 • Łubnie Konstantynów 1648

  Działalność wojskowa i polityczna Jeremiego Wiśniowieckiego w początkowym okresie powstania Chmielnickiego

  Marcin Bazydło

  Zabrze-Tarnowskie Góry: Inforteditions,2018

  ss. 192

  Format A5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-65982-05-6

   

  Spis treści:

  Wstęp
  I Działalność Jeremiego Wiśniowieckiego do 1648 roku 
  II Początek burzy na Ukrainie
  III Odwrót z Zadnieprza
  IV Polityka
  V Działania na prawobrzeżnej Ukrainie 
  VI Siły przeciwników 
  VII Bitwa pod Konstantynowem
  Zakończenie
  Bibliografia
  Spis map i schematów  Notka o książce:

  Postać Jeremiego Wiśniowieckiego od chwili wydania drukiem Ogniem i mieczem zaczęła budzić wielkie emocje wśród historyków, a także zwykłych Polaków, niezajmujących się zawodowo historią. Co pewien czas, w związku z wydaniem książki, która w jakimś stopniu dotyczy kniazia z Łubniów, wybucha zażarta dyskusja wokół jego osoby. Książka dotyczy najbardziej kontrowersyjnego okresu w życiu naszego bohatera. Wokół działań wtedy przezeń podejmowanych narosło wiele mitów, które autor spróbuje zweryfikować.
  Główne tło pracy obejmuje okres między majem a lipcem 1648 roku. Skupia się przede wszystkim na osobie księcia Jeremiego i wydarzeniach, w których dane mu było brać udział oraz na które wywierał presję swoimi działaniami. Autor opisuje mało znane wydarzenia z okresu zmagań polsko-kozackich. Wydarzenia, które wtedy zaszły, miały duży wpływ na dalsze życie Jeremiego Wiśniowieckiego, można nawet zaryzykować tezę, że zmieniły je na zawsze. Odcisnęły też piętno na sytuacji politycznej w ówczesnej Rzeczpospolitej. Mimo tego nie doczekały się wystarczającej liczby badań. 
  Z życiem kniazia na Łubniach wciąż wiążą się liczne pytania, zagadki i tajemnice, a to wszystko kusi Czytelnika. Poznajmy więc skromny kawałek żywota Jeremiego Wiśniowieckiego, w którym nie zabraknie ani zagadek, ani pytań czy tajemnic.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

39,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty