SZKOLNICTWO I OŚWIATA NA POMORZU XVI-XX W.

SZKOLNICTWO I OŚWIATA NA POMORZU XVI-XX W.nr katalogowy: 4210
 • Szkolnictwo i oświata na Pomorzu XVI-XX wiek

  Red. Zenon Romanow

  Słupsk: Akademia Pomorska, 2013

  ss. 232

  Format B5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-7467-215-3

   

   

  Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jako oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku organizuje od wielu lat w cyklu dwuletnim wspólnie z różnymi ośrodkami naukowymi konferencje kaszubsko-pomorskie, poświęcone zagadnieniom historycznym, językoznawczym i etnograficznym. XII Konferencja Kaszubsko-Pomorska została zorganizowana wspólnie z Instytutem Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jej przedmiotem było pomorskie szkolnictwo i oświata.
  Konferencja odbyła się w dniach 25-26 października 2012 r. w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku i zgromadziła kilkunastoosobowe grono historyków oraz historyków oświaty i szkolnictwa z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Uniwersytetu
  Gdańskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, oddziału szczecińskiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz historyków niezwiązanych z ośrodkami akademickimi. Zaprezentowano kilkanaście referatów, w których przedstawiono podstawowe zagadnienia oświaty i szkolnictwa Pomorza Zachodniego i Nadwiślańskiego od XVI do końca XX wieku. Niniejszy tom zawiera plon tej konferencji.

  (Ze Wstępu)

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

37,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty