HISTORIA POLSKIEGO PRZEMYSŁU NAFTOWEGO

HISTORIA POLSKIEGO PRZEMYSŁU NAFTOWEGOnr katalogowy: 7307
 • Historia polskiego przemysłu naftowego

  Red. Maciej Boryń, Andrzej Chodubski, Bartosz

  Toruń: Adam Marszałek, 2014

  ss. 15

  Format A5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-8019-087-0

   

  Rok 1854 był wyjątkowy pod wieloma względami. W Stanach Zjednoczonych została założona Partia Republikańska, w Austrii uruchomiono pierwszą na świecie kolej przebiegającą przez tereny górskie, Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Rosji, w Polsce otwarto pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. [...]
  Bieżący rok jest tym samym okazją do refleksji nad niezwykłym przełomem technologicznym, który zapoczątkowany został 160 lat temu w Polsce.
  Publikacja zatytułowana Historia polskiego przemysłu naftowego została przygotowana w ramach projektu „Energetyczni Polacy – J.J.I. Łukasiewicz”. Na publikację składa się pięć artykułów ściśle związanych ze sobą. Są to: O zasługach inżyniera geologa Witolda Zglenickiego „polskiego Nobla” napisany przez prof. zw dr. hab. Andrzeja Chodubskiego z Uniwersytetu Gdańskiego (UG); Początki polskiego przemysłu naftowego i jego rola w polityceprzygotowany przez Macieja Borynia – doktoranta UG; Ignacy Łukasiewicz – pionier przemysłu naftowego autorstwa Magdaleny Brodawki z Uniwersytetu Warszawskiego; Przemysł naftowy w PRL autorstwa Bartłomieja Skrzypka oraz tekst Marka Friedricha pt. Ziemia Gorlicka a rozwój polskiego przemysłu naftowego.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

27,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty