KOLEBKA WIELKOŚCI

KOLEBKA WIELKOŚCInr katalogowy: 10237
 • Kolebka wielkości. Zułów miejsce urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego

  Mariusz Kolmasiak

  Częstochowa: Związek Piłsudczyków, 2017

  ss. 278

  Format A5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-949026-0-5

   

  O Zułowie napisano wiele książek i artykułów, ale próżno szukać publikacji, która wszechstronnie opowiadałaby o miejscu urodzenia Józefa Piłsudskiego – jego historii i nie mniej istotnej teraźniejszości; publikacji, która zebrałaby te wszystkie rozproszone informacje, obaliła błędy i narosłe przez lata mity, odpowiedziała na pytania, na które dotąd próżno było szukać odpowiedzi – słowem, która zbudowałaby pełny obraz zułowskiej rzeczywistości. Niniejsza książka ma za zadanie wypełnić tę lukę.
  Jest ona również ważnym przyczynkiem biograficznym do okresu dzieciństwa i wczesnej młodości samego Marszałka Piłsudskiego. Zebrano w niej bowiem szereg nieznanych faktów i relacji, z których poznać można troski i radości małego Ziuka.
  Z kart tej książki wyłania się obraz sielskiego, kresowego dworku, na który spadły nieszczęścia, zmuszające Piłsudskich do opuszczenia rodzinnego gniazda; wyłania się obraz miejsca zniszczonego, porzuconego i zapomnianego, które od zagłady uratowali żołnierze kierujący się miłością do swojego Wodza; wyłania się wreszcie obraz destrukcji w latach komunizmu i współczesnej odbudowy przez Polaków mieszkających na Litwie; obraz miejsca uratowanego, ale wciąż wymagającego wsparcia. Naszego wsparcia!

   

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

50,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

Książka czasowo niedostępna

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty