ŁÓDŹ W CZASIE WIELKIEJ WOJNY

ŁÓDŹ W CZASIE WIELKIEJ WOJNYnr katalogowy: 3097
 • Łódź w czasie Wielkiej Wojny

  Red. Jolanta A. Daszyńska

  Łódź: Księży Młyn, 2012

  ss. 132

  Format B5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-7729-187-0

   

  Publikacja Łódź w czasie wielkiej wojny pod redakcją Jolanty A. Daszyńskiej ujawnia kolejne nieznane fakty dotyczące I wojny światowej w Łodzi. Nawiązuje do nowatorskich badań zabranych w książce Operacja Łódzka. Zapomniany fakt I wojny światowej i wypełnia białe plamy historii.
  Prezentowana pozycja została podzielona na trzy części. W pierwszej znalazły się artykuły historyków z łódzkiego środowiska naukowego, w drugiej – etnologów. W trzeciej części przedstawiono rozważania dotyczące prób praktycznego wykorzystania badań naukowych. Reżyser dr Paweł Siedlik podzielił się refleksjami na temat realizowanego przez siebie filmu historyczno-fabularnego pod tytułem 1914. Zanim opadły liście. Ukazano również efekty rajdów historyczno-edukacyjnych organizowanych dla młodzieży przez PTTK.
  Artykuły zamieszczone w publikacji wyłamują się z dotychczasowego stereotypowego myślenia oraz torują drogę nowemu spojrzeniu na historię Łodzi i okolic.
  Książka jest bogato ilustrowana unikatowymi fotografiami z epoki.

  Do książki dołączona jest płyta DVD ze zwiastunem filmu historyczno-fabularnego 1914. Zanim opadły liście obrazującego historię działań wojennych na froncie wschodnim. Ponadto płyta zawiera prezentację zdjęć z planu filmowego.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

39,60  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty