WOJCIECH TRĄMPCZYŃSKI SYN ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

WOJCIECH TRĄMPCZYŃSKI SYN ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJnr katalogowy: 8599
 • Wojciech Trąmpczyński syn ziemi gnieźnieńskiej. Pierwszy marszałek Sejmu i Senatu II RP

  Tadeusz Panowicz

  Poznań: Wagros, 2019

  ss. 128

  Format B5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-636-8591-1

   

  "Wojciech Trąmpczyński. Syn Ziemi Gnieźnieńskiej" to książka o jednej z najważniejszych postaci niepodległej Polski.
  Wojciech Trąmpczyński, którego w czasach PRL-u prawie wymazano z pamięci Polaków oraz z kart historii, piastował funkcje Marszałka Sejmu Ustawodawczego I kadencji oraz Marszałka Senatu, a następnie przez dwie kadencje posła. Dożył sędziwego wieku, do końca świecąc przykładem i wyróżniając się wielkopolską solidnością.
  Pamięć o nim przywraca wielkopolski regionalista Tadeusz Panowicz, przedstawiając nie tylko materiały dokumentujące życie Marszałka, ale także te dotyczące późniejszych wydarzeń z tą postacią związanych. 
  Książka będąca hołdem Autora dla Wojciecha Trąmpczyńskiego, który zawsze łączył, a nie dzielił, pozwala przenieść się Czytelnikowi w czasy, gdy polityka była nastawiona na odtworzenie nieistniejącego wiele lat państwa, a spory polityczne były zazwyczaj konstruktywne.
  W setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski i powstańczego zrywu Wielkopolan warto sięgnąć po tę ciekawą lekturę, by lepiej poznać czasy odzyskiwania niepodległości i losy Trąmpczyńskiego, tak bardzo z tą niepodległością związane.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

49,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: od 24h do 14 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty