ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA POLSKI

ŻYCIE I ŚMIERĆ DLA POLSKInr katalogowy: 3434
 • Życie i śmierć dla Polski. Partyzancka epopeja Uderzeniowych Batalionów Kadrowych

  Kazimierz Krajewski

  Warszawa: IPN, 2018

  ss. 376 + CD

  Format B5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-8098-384-7  Autor książki powiedział, że kilkuset członków tej formacji, którzy zginęli, dziś szczególnie zasługuje na pamięć. Partyzanci Uderzeniowych Batalionów Kadrowych walczyli o wolność Polski z Niemcami i Sowietami. Oddziały przeszły długi szlak bojowy – spod Warszawy, przez Podlasie na Wileńszczyznę.
  Historyk Instytutu Pamięci Narodowej Tomasz Łabuszewski przyznał, że album dotyczy wyjątkowych konspiratorów niepodległościowych. Konfederaci uczestniczyli w operacji „Ostra Brama”, walczyli w szeregach 30. Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i w Powstaniu Warszawskim. Na trasie działań ich oddziałów pozostały setki partyzanckich mogił.
  Do albumu dołączona jest płyta „Wymarsz Uderzenia”, zawierająca piosenki i utwory poetyckie twórców z kręgu konspiracyjnego pisma „Sztuka i Naród” – w wykonaniu zespołu Contra Mundum.
  Doktor Kazimierz Krajewski, historyk specjalizujący się w historii Polski i historii powszechnej XX wieku, w ubiegłym roku za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii, za działalność kombatancką i społeczną otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

   

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

35,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty