ADMINISTRACJA PUBLICZNA KRÓLESTWA POLSKIEGO

ADMINISTRACJA PUBLICZNA KRÓLESTWA POLSKIEGO nr katalogowy: 1654
 • Administracja publiczna Królestwa Polskiego w latach 1864-1915

  Grzegorz Smyk

  Lublin : UMCS, 2012

  ss. 456: il.

  Format B5

  Oprawa twarda

  Bibliogr., indeks

  ISBN 978-83-7784-084-9

   

  W niniejszej książce autor przedstawił problematykę zakresu odrębności ustroju administracji publicznej w Królestwie Polskim w okresie popowstaniowym (1864-1915) w konfrontacji z systemem organizacyjnym administracji w Cesarstwie Rosyjskim. Dociekania autora oparte zostały na dogłębnej analizie przepisów prawnych, stanowiących podstawę organizacji i funkcjonowania aparatu administracyjnego Królestwa Polskiego i Cesarstwa Rosyjskiego w tej epoce. Szczególnie wiele miejsca autor poświęcił prezentacji polskiej i rosyjskiej myśli administracyjnej w XIX i na początku XX wieku, ujętej na szerokim tle europejskiej doktryny prawa administracyjnego.
  Publikacja adresowana jest przede wszystkim do historyków i prawników zajmujących się zagadnieniami ustroju administracji i prawa administracyjnego, jak i do tych Czytelników, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o historii administracji na ziemiach polskich w okresie zaborów. Będą też mogli do niej sięgnąć studenci prawa, historii i administracji, zwłaszcza w celu przygotowania prac dyplomowych lub magisterskich z zakresu tej tematyki.

  Dr Grzegorz Smyk jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Historii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie badaniami nad historią ustroju, prawa i administracji na ziemiach polskich w XIX i XX wieku.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

50,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty