CESARSKA ARMIA JAPONII 1853-1945

CESARSKA ARMIA JAPONII 1853-1945nr katalogowy: 2765
 • Cesarska armia Japonii 1853-1945

  Edward J. Drea

  Kraków : UJ, 2012

  ss. 405

  Format B5

  Oprawa miękka

  Indeks.

  ISBN 978-83-233-3378-4

   

  Popularne wyobrażenia o cesarskiej armii japońskiej wciąż umacniają w nas obraz samobójczych ataków i fanatycznych dowódców, ślepo oddanych swemu cesarzowi. Edward Drea sięga jednak głębiej niż te stereotypy, snując znacznie bardziej skomplikowaną opowieść o tym, jak armia ta rosła w siłę, rozszerzając swoje wpływy w kraju i za granicą, aby stać się jedną z najpotężniejszych na świecie machin wojennych.

  W tym napisanym ze znawstwem studium, obejmującym kwestie doktryny, strategii, uzbrojenia oraz relacji cywilno-wojskowych, nie zabrakło również miejsca dla dominujących osobowości, które wywarły wpływ na kształt cesarskiej armii, począwszy od Aritomo Yamagaty, przenikliwego stratega geopolitycznego, po Korechikę Anamiego, który nakłaniał żołnierzy japońskich do walki do ostatniego człowieka pod sam koniec drugiej wojny światowej. W podsumowaniu swej pracy Drea sugeruje, że armia, która stawia własny interes ponad interesem państwa i narodu, jest skazana na klęskę.

  Przeznaczeniem tej książki jest stać się standardowym podręcznikiem do historii cesarskiej armii japońskiej dla przyszłych pokoleń naukowców i studentów.
  Roger B. Jeans, profesor historii na Washington and Lee University 

  Doskonała znajomość japońskiego pozwala Drei korzystać z oryginalnych źródeł w tym języku w znacznie większym stopniu niż innym zachodnim autorom zajmującym się tą tematyką, sprawiając zarazem, że jego imponująca książka jest wyjątkową pracą o trwałej wartości.
  Stanley L. Falk, były naczelny historyk Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych 


  Edward J. Drea otrzymał Nagrodę imienia Samuela Eliota Morisona przyznawaną przez Society for Military History za całokształt pracy naukowej.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

49,90  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty