SŁUŻYĆ T.1. ARMIA FRANCUSKA W 1940 ROKU

SŁUŻYĆ T.1. ARMIA FRANCUSKA W 1940 ROKUnr katalogowy: 6772
 • Służyć t.1. Armia francuska w 1940 roku

  Maurice Gamelin

  Warszawa: Tetragon, 2019

  ss. 310

  Format B5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-633748-60

   

  Od września 1939 r. trwa w Polsce dyskusja czy Francja nas zdradziła, czy nie? W dyskusji tej zawsze występuje gen. Maurice Gamelin, któremu przypina się wszystkie możliwe łatki. Od niekompetencji, przez dwulicowość po zdradę nas jako sojusznika.

  Najciekawsze jest jednak to, że większość historyków i publicystów nigdy nie czytała wspomnień głównodowodzącego armią francuską – o „historykach” i „publicystach” nie wspominając. Przez 75 lat od wydania wspomnień gen. Gamelina, nikt – z wyjątkiem Włochów – ich ani w Polsce, ani w świecie, nie przetłumaczył i nie wydał, co samo w sobie jest kuriozalne.

  Dzięki naszej edycji wspomnień gen. Maurice Gamelina Służyć, Czytelnik może sam zapoznać się z jego poglądami na sztukę wojenną, wojnę z Niemcami, francuską politykę sojuszy i wiele innych aspektów działań zarówno armii, jak i rządu francuskiego w latach 30. i 40. XX wieku.

  Jest to pierwszy z trzech tomów wspomnień gen. Gamelina.
  Tetragon zamierza wydać również czwarty tom, w którym przedstawimy materiały i rozważania czołowych polskich historyków dotyczących armii francuskiej i samego generała komentujące jego monumentalne dzieło.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

79,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: od 24h do 14 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty