ARYSTOFANES

ARYSTOFANES nr katalogowy: 8138
 • Arystofanes

  Olga Śmiechowicz

  Warszawa: Sub Lupa, 2015

  ss. 408

  Format B5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-64003-43-1

   

  Arystofanes"
  Jest to pierwsza monografia tego autora napisana w języku polskim. Publikujemy ją w roku jubileuszowym: dokładnie 2500 lat temu po raz pierwszy zaprezentowano utwór komediowy przed ateńską publicznością. Autorka szkicując historię gatunku komediowego, przeprowadza nas przez kolejne niuanse greckiego komizmu, proponując interpretację historyczno-literacką wszystkich zachowanych utworów Arystofanesa.

  Arystofanes jest jednym z najbardziej wymagających autorów świata antycz­nego. Niejednokrotnie podczas prób interpretacji jego utworów odnosi się wrażenie, że coś umyka, że pewien poziom, na którym moglibyśmy odczytywać jego komedie, pozostaje nietknięty. Łudzimy się, że gdybyśmy dysponowali większą ilością materiałów z czasów jego twórczości, bylibyśmy w stanie zauważyć więcej. Ta książka powstała wobec odczucia, że kolejne wersy komedii Arystofanesa możemy traktować jak ulice, które prowadzą do nowych znaczeń.

   

  Olga Śmiechowicz, hellenista, historyk teatru. 
  Ukończyła Filologię klasyczną oraz Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendystka University of Cambridge, Sankt-Peterburgskogo Gosudarstvennogo Universiteta oraz L’Université Paris-Sorbonne. Zajmuje się badaniami nad komedią staroattycką, recepcją antyku greckiego oraz wybranymi problemami teatru współczesnego. Autorka monografii: Poeci sceniczni w komediach Arystofanesa. Obecnie pracuje w zespole badawczym przygotowującym The Wiley-Blackwell Encyclopedia of Greek Comedy pod redakcją Alana Sommersteina.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

45,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty