POWIAT RADZYŃSKI KATALOG ZABYTKÓW SZTUKI W POLSCE

POWIAT RADZYŃSKI KATALOG ZABYTKÓW SZTUKI W POLSCEnr katalogowy: 5114
 • Powiat radzyński. Katalog zabytków sztuki w Polsce

  Red. Marcin Zgliński

  Warszawa: Instytut Sztuki PAN, 2019

  ss. 1183

  Format A5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-656309-02

   

  KATALOG ZABYTKÓW SZTUKI W POLSCE - POWIAT RADZYŃSKI (t. VIII, z. 16) to kolejny z trzech nowych tomów sztandarowej serii wydawanej przez Instytut Sztuki PAN, zaplanowanych na ten rok. Po ponad dekadzie Autorzy powrócili na teren Lubelszczyzny, zarazem pozostając w sferze badań nad sztuką i spuścizną artystyczną pogranicza dawnej Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego.

  Dwa woluminy zawierają 379 stron tekstu, 1183 ilustracje barwne, 89 fotografii archiwalnych ukazujących obiekty nieistniejące lub przekształcone, 9 planów, rozumowany indeks, bibliografię. Uwzględniono zabytki znajdujące się w 57 miejscowościach powiatu – od zespołów urbanistycznych, rezydencji i kościołów po drobne przedmioty rzemiosła artystycznego. W tomie znalazły się m. in. opracowania tak istotnych obiektów jak świątynie parafialne i rezydencje w Czemiernikach i Radzyniu Podlaskim. Zgodnie z wypracowaną ostatnio formułą uwzględniono obiekty aż po 2. poł. w. XX, także architekturę wernakularną i przemysłową. Publikacja zawiera wiele nowych ustaleń atrybucyjnych.

  Tom został poprzedzony obszernym wstępem stanowiącym studium kultury artystycznej mini-regionu i naświetlającym najważniejsze problemy badawcze.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

79,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: od 24h do 14 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty