Regulamin sklepu

 
 
1. Nasz sklep internetowy, działający pod adresem www.ksiazkihistoryczne.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową książek, czasopism i filmów o tematyce historycznej.

2. Zamówienia są przyjmowane poprzez stronę www.ksiazkihistoryczne.pl, telefonicznie: (22) 652 19 59,  w godz. otwarcia księgarni lub poprzez e-mail: ksiazkihistoryczne@wp.pl. Zamówienia wysłane w formie elektronicznej są potwierdzane przez księgarnię.

3. Nieprzekraczalny czas realizacji zamówienia wynosi 21 dni roboczych, przy czym większość zamówień jest realizowana w ciągu 4-5 dni. Czas realizacji jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania paczki ze sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji jest wysyłane po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.

4. O wyczerpaniu tytułu lub dłuższej realizacji zamówienia Klient jest za każdym razem zawiadamiany.

5. W przypadku braku któregokolwiek z kilku tytułów wymienionych w zamówieniu, pozostała jego część jest nadal realizowana.

6. Czas realizacji zamówienia zagranicznego będzie za każdym razem ustalany z Klientem.

7. Termin otrzymania przesyłki to łącznie: czas realizacji i czas dostawy. Sposób dostawy:
- Poczta Polska - przesyłka zwykła lub przesyłka pobraniowa,
- odbiór osobisty.

8. Klient, składając zamówienie, powinien podać swój numer telefonu oraz adres. Koniecznym warunkiem realizacji zamówienia jest podanie prawdziwych danych.

9. Proponujemy następujące formy płatności:
- przelewem
- kartą kredytową, płatniczą przy odbiorze osobistym
- gotówką przy odbiorze (za pobraniem) - zapłata listonoszowi przy odbiorze przesyłki.
10. Koszt wysyłki zależy od wagi przesyłki (książka plus opakowanie)


11.Zamówienia o wartości powyżej 320,00 zł będą realizowane na koszt Księgarni. (powyżej 370,00 zł przesyłki pobraniowe, 2000,00 przesyłki zagraniczne)
 
12. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko przelewem.

13. Każdy Klient, który zakupi towar w naszym sklepie otrzyma paragon fiskalny (osoby fizyczne) lub fakturę (firmy i instytucje po podaniu numeru NIP).

14.Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstapienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.
Jest to możliwe tylko jeśli produkt nie był używany, kopiowany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwrócony towar należy zaopatrzyć w otrzymany wraz z nim rachunek. Gwarantujemy zwrot wartości produktu. Pieniądze zwracamy przelewem lub przekazem pocztowym. 

15. W przypadku stwierdzenia wad lub uszkodzeń w dostarczonych towarach Klient powinien odesłać je wraz z rachunkiem przesyłką pocztową na adres sklepu. Po rozpatrzeniu reklamacji księgarnia wyśle towar pełnowartościowy lub, w przypadku wyczerpania nakładu, zwróci pieniądze. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego zwrócimy natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym lub przelewem bankowym na konto.

16. Księgarnia nie jest odpowiedzialna za uszkodzenia wynikłe z winy dostawcy towaru.

 
 

Warunki odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy

 Reklamacje

 

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstapienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.
 2. Datą odebrania zamówionego towaru jest data jego doręczenia do Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. Dla zachowania wskazanego terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego terminem.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować KSIĘGARNIĘ HISTORYCZNĄ o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).
 4. W razie skorzystania z prawa odstąpienia Klient zobowiązany jest do zwrotu zakupionego towaru niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni. Do czasu zwrotu towaru Klient odpowiada za zniszczenie i uszkodzenie towaru lub inne zmniejszenie jego wartości.
 5. Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient. Koszty te zależą od wybranego przez Klienta sposobu nadania przesyłki pocztowej.
 6. W przypadku odstąpienia od umowy KSIĘGARNIA HISTORYCZNA zwróci Klientowi kwotę obejmujaca cenę towaru oraz koszty dostarczenia zakupionego towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez KSIĘGARNIE HISTORYCZNĄ) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował KSIĘGARNIE HISTORYCZNĄ o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
 7. Zakupiony towar należy zwrócić na adres:Księgarnia Historyczna,Al. Solidarności 105, 00-140 Warszawa
 8. Zwrot należności za zwrócony towar zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zaproponował inne rozwiązanie
 9. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia, że towar jest niepełnowartościowy, uszkodzony podczas transportu lub niezgodny z towarem zawartym w zamówieniu
 10. Uszkodzenia towaru powstałe podczas transportu należy zgłaszać w ciągu 3 dni od daty otrzymania przesyłki przez Klienta.
 11. Księgarnia rozpatruje reklamację niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanego towaru wraz z opisaną przyczyną reklamacji.
 12. W przypadku uznania reklamacji towar jest wymieniany na pełnowartościowy, a jeżeli nie istnieje taka możliwość Klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów.
 13. Towar reklamowany należy odsyłać na adres: Księgarnia Historyczna: Al. Solidarności 105, 00-140 Warszawa z dopiskiem reklamacja

Koszyk jest pusty