KULTURA PRAWNA NA ZIEMIACH KRÓLESTWA JEROZOLIMSKIEGO

KULTURA PRAWNA NA ZIEMIACH KRÓLESTWA JEROZOLIMSKIEGOnr katalogowy: 3776
 • Kultura prawna na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego

  Patryk Paszko

  Oświęcim: Napoleon V, 2018

  ss. 109

  Format B5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-788984-36

   

  Krucjaty, nazywane dziś średniowiecznym desantem sił specjalnych chrześcijańskiej Europy, postrzegane są obecnie niemal wyłącznie z perspektywy militarnej, a bywa, że również kulturalnej i społecznej. Bardzo rzadko jednak od strony nie mniej istotnej - prawnej.

  A przecież to właśnie normy prawne, rozumiane jako reguły postępowania, wskazujące co i komu, w jakich okolicznościach jest dozwolone lub zakazane czynić, budują poczucie więzi i pewności funkcjonowania grupy. Dodatkowo, obarczone sankcją, mają dawać choćby względną pewność dnia następnego i poczucie ulokowania w systemie zasad społecznych.

  Głównym celem prezentowanej monografii jest naszkicowanie zasad, jakie zrodziły się na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego - poczynając od genezy ruchów pątniczych i praw przysługujących pielgrzymom, poprzez realizację norm zwyczajowych i powstanie instytucji Haute Cour i Cour des Bourgeois, aż po ukazanie norm Kodeksu z Nablusu.

  Patryk Paszko - absolwent wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo, doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Praktyk w zakresie prawa konsumenckiego i prawa ochrony danych osobowych. w zakresie mediacji, negocjacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Prywatnie pasjonat historii i historii prawa.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

29,90  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: od 24h do 14 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty