LWÓW STAROŻYTNY

LWÓW STAROŻYTNYnr katalogowy: 2343
 • Lwów starożytny - Złotnictwo lwowskie i Patrycyat lwowski (reprint)

  Władysław Łoziński

  Szczecin : Volumina, 2012

  ss. 305

  Format B5

  Oprawa twarda

  ISBN 978-83-62905-55-3

   

  Oryginał z 1889 roku. Łoziński był badaczem i historykiem sztuki. Przeszukując lwowskie archiwa miejskie natrafoł na liczne dokumenty opisujące majątek mieszczan lwowskich na przestrzeni od XIV do XVII wieku. Były to spisy skarbowe, dokumenty i akta sądowe oraz inwentaryzacje majątku sporządzane po śmierci właściciela. Natrafił tam na opisy wielu wspaniałych artefaktów, wykonywanych przez polskich złotników podczas, gdy istniało przekonanie, że wszelkie ozdoby i przedmioty wykonywali jubilerzy zagraniczni. Na podstawie uzyskanego materiału źródłowego wysnuł wniosek, iż polskie złotnictwo nie stało gorzej, niż w zachodniej Europie, ale dościgało swoim kunsztem zagranicznych mistrzów. Wyszukane w ten sposób nazwiska rękodzielników porządkuje alfabetycznie i wskazuje wszelkie znalezione o nich informacje.
  Druga część publikacji poświęcona jest lwowskiemu mieszczaństwu i patrycjatowi. Odtwarza życiorysy, majątki, wyczaje i podział mieszczaństwa. Łozński zabiera czytelnika we wspaniałą podróż po dawnym Lwowie. Książkę okrasza rycinami przedstawiającymi nie tylko wizerunki mieszczan, ale i frontony bogatych kamienic oraz pałacowe portale. 
  Reprint tej pięknej publikacji oprawiony w bardzo elegancki półskórek ze złoconymi podtłoczeniami. Książka posiada biało-złote kapitałki i kremową wstązeczkę czytelniczą. Papierowe, ręcznie wprawiane wklejki tytułowe, na przedniej części okładki oraz grzbiecie, dodają reprintowi elegancji i smaku. 

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

85,00  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty