MOWY DO ANTIOCHEŃCZYKÓW O POSĄGACH

MOWY DO ANTIOCHEŃCZYKÓW O POSĄGACHnr katalogowy: 9153
 • Mowy do Antiocheńczyków o posągach

  Św. Jan Chryzostom

  Oprac. Ian Iluk

  Gdańsk: Uniwersytet Gdański, 2017

  ss. 282

  Format B5

  Oprawa miękka

  ISBN 978-83-7865-587-9

   

  Twórczość literacka Jana Chryzostoma była bogata najpierw jako lektora i diakona, potem jako prezbitera w Antiochii i wreszcie jako biskupa Konstantynopola. Pisano wiele w literaturze naukowej o Janie Chryzostomie i o jego literackiej twórczości, także w Polsce, ale po raz pierwszy po wielu wiekach od wydarzeń w387r. Kaznodzieja z Antiochii wygłosił swoje homilie De statuis w całości po polsku, a to dzięki Profesorowi Janowi Hukowi. Z uznaniem zatem należy przyjąć przekład i studium Profesora.
   
  Przedsięwzięcie Profesora Jana Iuka stanowi dostrzegalny twórczy wkład w rozwój polskiej i światowej historii starożytnej, filologii klasycznej i patrologii. Przekład homilii Jana Chryzostoma i wywody Profesora są przekonujące i zachęcają czytającego pracę do wspólnego zastanowienia się nad wypowiedziami Doktora Kościoła i jego mistrza Libaniosa.
   
  Dzieło Profesora Jana Iluka będzie cieszyło się zainteresowaniem nie tylko wśród historyków i filologów klasycznych, lecz również wśród literaturoznawców, historyków kultury, teologów oraz miłośników antyku w ogóle. Posługując się słowami Horacego, wypowiedzianymi o własnym ojcu, można stwierdzić o Profesorze Janie Huku: laus illi debetur et a me gratia maior (Hor., Sat. 1,6,88).
   
  Z recenzji wydawniczej
  ks. prof. dr. hab. Augustyna Eckmana

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

39,90  PLN
Cena nie zawiera kosztów dostawy

egz.

Czas realizacji: 1-2 dni

Zapytaj o produkt

Koszyk jest pusty