HISTORIA POLSKIEGO PRZEMYSŁU NAFTOWEGO

Cena: 19,00 zł 19.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 978-83-8019-087-0

Opis

Historia polskiego przemysłu naftowego

Maciej Boryń, Andrzej Chudubski, Bartosz duraj (red.)

Toruń: Adam Marszałek, 2014

ss. 115

Format A5

Oprawa miękka

ISBN 978-83-8019-087-0

 

Rok 1854 był wyjątkowy pod wieloma względami. W Stanach Zjednoczonych została założona Partia Republikańska, w Austrii uruchomiono pierwszą na świecie kolej przebiegającą przez tereny górskie, Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Rosji, w Polsce otwarto pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. [...]
Bieżący rok jest tym samym okazją do refleksji nad niezwykłym przełomem technologicznym, który zapoczątkowany został 160 lat temu w Polsce.
Publikacja zatytułowana „Historia polskiego przemysłu naftowego” została przygotowana w ramach projektu „Energetyczni Polacy – J.J.I. Łukasiewicz”. Na publikację składa się pięć artykułów ściśle związanych ze sobą. Są to: O zasługach inżyniera geologa Witolda Zglenickiego „polskiego Nobla” napisany przez prof. zw dr. hab. Andrzeja Chodubskiego z Uniwersytetu Gdańskiego (UG); Początki polskiego przemysłu naftowego i jego rola w polityce przygotowany przez Macieja Borynia – doktoranta UG; Ignacy Łukasiewicz – pionier przemysłu naftowego autorstwa Magdaleny Brodawki z Uniwersytetu Warszawskiego; Przemysł naftowy w PRL autorstwa Bartłomieja Skrzypka oraz tekst Marka Friedricha pt. Ziemia Gorlicka a rozwój polskiego przemysłu naftowego.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl