OSTATNIA WOJNA Z ZAKONEM KRZYŻACKIM 1519-1521

ostatnia wojna.jpg
  • nowość
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ostatnia wojna z zakonem krzyżackim 1519-1521

Jan Tyszkiewicz

Warszawa : PWN, 2015

ss. 180, il.

Format A5

Oprawa miękka

ISBN 978-83-01-18108-6

 

Jedyny całościowy opis polsko-krzyżackich zmagań wojskowych w czasie ostatniego konfliktu Rzeczypospolitej z Zakonem Krzyżackim.

Ostatnia wojna Polski z Krzyżakami, prowadzona w latach 1519–1521, jest słabo znana i praktycznie zapomniana w historiografii. Całkiem niesłusznie, wtedy to bowiem doszło do pierwszej nowożytnej kampanii wojskowej w dziejach Polski. Co więcej, zwycięstwo Rzeczypospolitej okazało się zgoła pyrrusowe – nie dość, że po wojnie sytuacja międzynarodowa Polski mocno się skomplikowała, a kraj popadł w poważne trudności finansowe, to w dalszej perspektywie koniec owej wojny doprowadził do powstania państwa pruskiego, w przyszłości stale zagrażającego Polsce.

Pomimo ponad dwudziestu lat od pierwszego wydania książki, pozostaje ona właściwie jedyną polską monografią na temat ostatniej wojny Polski z Zakonem. Autor bardzo ciekawie i rzetelnie, na podstawie dostępnych źródeł przedmiotu, przedstawia zagadnienia polityczne, wojskowe, gospodarcze i społeczne związane z prowadzonym konfliktem.

Nowe wydanie zostało wzbogacone o posłowie, zaktualizowaną bibliografię i zmienione ilustracje.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl