Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Regulamin sklepu

Regulamin, polityka prywatności

 
 
1. Sklep internetowy, działający pod adresem www.ksiazkihistoryczne.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową książek, czasopism i filmów o tematyce historycznej.

2. Zamówienia są przyjmowane poprzez stronę www.ksiazkihistoryczne.pl, telefonicznie: 607 833 337  w godzinach otwarcia księgarni lub poprzez e-mail: administrator@ksiazkihistoryczne.pl. Zamówienia wysłane w formie elektronicznej są potwierdzane przez księgarnię.

3. Nieprzekraczalny czas realizacji zamówienia wynosi 21 dni roboczych, przy czym większość zamówień jest realizowana w ciągu 3 dni. Czas realizacji jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania paczki ze sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji jest wysyłane po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.

4. O wyczerpaniu tytułu lub dłuższej realizacji zamówienia Klient jest za każdym razem zawiadamiany.

5. W przypadku braku któregokolwiek z kilku tytułów wymienionych w zamówieniu, pozostała jego część jest nadal realizowana.

6. Czas realizacji i sposób dostawy zamówienia zagranicznego będzie za każdym razem ustalany z Klientem.

7. Termin otrzymania przesyłki to łącznie: czas realizacji i czas dostawy. Sposób dostawy:
- Poczta Polska - przesyłka zwykła lub przesyłka pobraniowa, InPost -przesyłka zwykła (paczkomat lub kurier na wskazany adres), odbiór osobisty w siedzibie firmy

8. Klient, składając zamówienie, powinien podać swój numer telefonu oraz adres. Koniecznym warunkiem realizacji zamówienia jest podanie prawdziwych danych.

9. Proponujemy następujące formy płatności:
- przelew tradycyjny
- PayPal
- PayU
- gotówka lub karta kredytowa przy odbiorze (za pobraniem) - zapłata listonoszowi/kurierowi przy odbiorze przesyłki.
- gotówka lub karta kredytowa przy odbiorze osobistym
- instytucje mają możliwość opłacenia zamówienia po otrzymaniu przesyłki faktury VAT ze wskazanym terminem płatności (7, 14, 21 lub 30 dni).
10. Koszt wysyłki zależy od wagi i gabarytów przesyłki (książka plus opakowanie)

11.Zamówienia przedwpłacone InPost powyżej 210,00 zł, przesyłki Poczty Polskiej powyżej 250,00 zł i przesyłki zagraniczne powyżej 2000,00 zł będą realizowane na koszt księgarni.
 
12. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane przelewem bankowym lub paypal.

13. Każdy Klient, który zakupi towar w naszym sklepie otrzyma paragon fiskalny (osoby fizyczne) lub fakturę (firmy i instytucje po podaniu numeru NIP).

14.Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.
Jest to możliwe tylko jeśli produkt nie był używany, kopiowany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwrócony towar należy zaopatrzyć w otrzymany wraz z nim rachunek. Gwarantujemy zwrot wartości produktu. Pieniądze zwracamy przelewem lub przekazem pocztowym. 

15. W przypadku stwierdzenia wad lub uszkodzeń w dostarczonych towarach Klient powinien odesłać je wraz z rachunkiem przesyłką pocztową na adres sklepu. Po rozpatrzeniu reklamacji księgarnia wyśle towar pełnowartościowy lub, w przypadku wyczerpania nakładu, zwróci pieniądze. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego zwrócimy natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym lub przelewem bankowym na konto.

16. Księgarnia nie jest odpowiedzialna za uszkodzenia wynikłe z winy dostawcy towaru.

 
 

Warunki odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy

 Reklamacje

 

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.
 2. Datą odebrania zamówionego towaru jest data jego doręczenia do Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. Dla zachowania wskazanego terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego terminem.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować KSIĘGARNIĘ HISTORYCZNĄ o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).
 4. W razie skorzystania z prawa odstąpienia Klient zobowiązany jest do zwrotu zakupionego towaru niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni. Do czasu zwrotu towaru Klient odpowiada za zniszczenie i uszkodzenie towaru lub inne zmniejszenie jego wartości.
 5. Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient. Koszty te zależą od wybranego przez Klienta sposobu nadania przesyłki pocztowej.
 6. W przypadku odstąpienia od umowy KSIĘGARNIA HISTORYCZNA zwróci Klientowi kwotę obejmujacą cenę towaru oraz koszty dostarczenia zakupionego towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez KSIĘGARNIE HISTORYCZNĄ) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował KSIĘGARNIE HISTORYCZNĄ o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
 7. Zakupiony towar należy zwrócić na adres: Księgarnia Historyczna, 05-124 Skrzeszew, Polna 37J.
 8. Zwrot należności za zwrócony towar zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zaproponował inne rozwiązanie
 9. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia, że towar jest niepełnowartościowy, uszkodzony podczas transportu lub niezgodny z towarem zawartym w zamówieniu
 10. Uszkodzenia towaru powstałe podczas transportu należy zgłaszać w ciągu 3 dni od daty otrzymania przesyłki przez Klienta.
 11. Księgarnia rozpatruje reklamację niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanego towaru wraz z opisaną przyczyną reklamacji.
 12. W przypadku uznania reklamacji towar jest wymieniany na pełnowartościowy, a jeżeli nie istnieje taka możliwość Klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów.
 13. Towar reklamowany należy odsyłać na adres: Księgarnia Historyczna: 05-124 Skrzeszew, Polna 37 J z dopiskiem reklamacja

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES

 

1. Poniższy dokument opisuje zasady ochrony oraz przetwarzania danych osobowych Klientów Księgarni internetowej PIOMAR Piotr Maroński „ KSIĘGARNIA HISTORYCZNA”, zwanej dalej Administratorem.

2. Dane osobowe Klientów księgarni są przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (dalej również: „UODO”).

3. Administrator pozyskuje dane osobowe od Klientów. Podstawowym sposobem pozyskiwania danych jest zgoda Klienta, dobrowolne wypełnienie formularza, przesłanie wiadomości e-mail z zapytaniem. Administrator pozyskuje w ten sposób imię, nazwisko, adres, numer telefonu lub adres e-mail użytkownika. Dane przechowywane są przez Administratora w formacie, który pozwala na ich przeniesienie.

4. Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe Klientów  innym podmiotom, w tym podwykonawcom lub partnerom, zgodnie z zasadami określonymi w UODO.

5. Na stronie internetowej Administratora działa także zautomatyzowany system, który pozwala na monitorowanie zachowania oraz dopasowanie treści do zainteresowania Klienta. System ten jest zintegrowany z naszym systemem i każdy z Klientów może w każdym czasie zgłosić sprzeciw.

6. Administrator umożliwia każdemu Klientowi:

 • dostępu do swoich danych osobowych,
 • sprostowania danych osobowych,
 • usunięcia danych osobowych,
 • ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 • przeniesienia danych osobowych.

Ponadto każdy Klient może wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Aby skorzystać z powyższych uprawnień, Klient powinien:

 • wystosować odpowiednie pismo lub wiadomość e-mail z odpowiednią prośbą,
 • przesłać je na adrekorespondencyjny administratora, dostarczyć osobiście lub przesłać za pomocą poczty elektronicznej.

Administrator wykonuje żądanie Klienta niezwłocznie. Usunięcie, ograniczenie, przeniesienie oraz zgłoszenie sprzeciwu względem przetwarzania danych będzie miało wpływ na świadczone usługi i skutkować będzie prawdopodobnie uniemożliwieniem wykonania tych usług w sposób prawidłowy. Klient powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jego dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia oraz dostarczenia mu spersonalizowanej informacji handlowej.

7. Administrator przetwarza dane osobowe wyłącznie w celu realizacji złożonego przez Klienta zamówienia, a także w celu prowadzenia Konta, marketingu własnych towarów w formie tradycyjnej oraz w innych celach, na które Klient wyraził zgodę (takich jak przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym przesyłanie Klientowi spersonalizowanej informacji handlowej,  realizowanie marketingu bezpośredniego w formie telefonicznej) lub które wynikają z dyspozycji Klienta lub umowy pomiędzy Usługodawcą a Klientem (w szczególności rozpatrywanie zgłoszeń, reklamacji).

Wyrażenie zgody jest dobrowolne i stanowi wymóg umowny oraz jest niezbędne do wykonania umowy. Umowa polega na sprzedaży zamówionych przez Klienta produktów. Oznacza to, że bez zgody na przetwarzanie danych osobowych nie będziemy w stanie wykonać złożonego zamówienia.

Podając adres e-mail, wyraża Pan/Pani zgodę na otrzymywanie informacji (w tym informacji handlowej) za pomocą środków komunikacji elektronicznej od administratora oraz na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Proszę pamiętać, że w każdym momencie może Pan/Pani odwołać ww. zgodę, przesyłając do nas informację z prośbą o wycofanie zgody.

Przechowujemy Państwa dane przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia oraz umożliwiający nam przesłanie do Państwa spersonalizowanej informacji handlowej. Po tym czasie dane są przechowywane wyłącznie na potrzeby zabezpieczenia dochodzenia roszczeń.

Przypominamy, że w każdym momencie mogą Państwo usunąć dane.

8. Klient może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki coo­kies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o każdorazowym zamieszczeniu cookies na urządzeniu Klienta. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej)

9. Klient może w każdej chwili usunąć pliki cookies, korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej księgarni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl